Labak - czyli czeski film w piaskach
Autor: Tomasz Dziedzic ; (12.05.2010)
Pierwsze godziny w tym miejscu jak zwykle spędziłem na poznawaniu lokalnych zwyczajów, zapamiętywaniu ścieżek. Zacząłem od drogi z baru do samochodu. Dla pewności przeszedłem się jeszcze z samochodu do baru... no i wróciłem z powrotem: bar -> samochód.

Australia cz.4
Autor: Jacek Kudłaty ; (01.12.2008)
Dobiliśmy do wschodniego wybrzeża Australii. Po blisko 40dniach od rozpoczęcia naszego tripa osiągnęliśmy jeden z naszych celów- udało nam się przebyć największą "wyspę" świata drogą lądową.

Fontainebleau 2008
Autor: Marcin Mazurewicz ; (27.11.2008)
Pomysł wyjazdu powstał w głowie Mocarta, który zmęczony pracą i brakiem wakacji od dwóch lat, rzucił hasło, chłopaki jedziemy do Fontainebleau albo Magic Wood ?. Padło na pierwsze miejsce ze względu na łagodniejszy klimat o tej porze roku.

Australia cz.3
Autor: Jacek Kudłaty ; (10.11.2008)
Opuszczamy Zachodnią a potem Południową Australię, granicząca z nią Wiktoria to zupełnie inny świat. Widać to na pierwszy rzut oka nie wysiadając nawet z naszego campera. Przy drodze zamiast zmasakrowanych zwłok kangurów , wombatów i strusi, tabliczki: "potrąciłeś zwierzę zadzwoń, przyjedziemy z pomocą". Wreszcie Australia jakiej oczekiwaliśmy :)

Australia cz.2
Autor: Jacek Kudłaty ; (28.10.2008)
Ufff, co nas podkusiło.. dobrze, że mamy to już za sobą: 10 dni w "siodle" , od świtu do zmierzchu, średnio 500km dziennie klucząc pomiędzy nadmorskimi klifami (z nienadających się do wspinu kruchych piasków) , a kompletną pustynią przemierzamy ponad 5.000km.

Australia cz.1
Autor: Jacek Kudłaty ; (16.10.2008)
Po dwóch tygodniach od wylądowania na największej wyspie świata lub też jego najmniejszym kontynencie czujemy się świetnie niczym jego rdzenni mieszkańcy-Aborygeni :)

FULL MOON cz.3
Autor: Jacek Kudłaty ; (28.11.2007)
Niedziela 11 listopada zapowiadała się jako jeden z bardziej stresujących dni w moim życiu. Presja, że jesteśmy na końcu świata, a plany i losy moich ziomków zależą jedynie od przejścia przeze mnie jakiegoś tam fragmentu skały, przywodziła mi na myśl abstrakcyjne już dziś wspomnienie startów w zawodach, na których notabene zawsze się spalałem mimo, że gra była patrząc na to dziś o przysłowiową pietruszkę.

FULL MOON cz.2
Autor: Jacek Kudłaty ; (12.11.2007)
Dokładnie 26 października, nomen omen w pełnię księżyca, Gacek wciąga za pierwszą przymiarką, pierwszy wyciąg FULL MOON-a, wyceniając go ostrożnie na jakieś 8A+. Mateo w ciągu kolejnych dni robi kilka nieudanych prób. Narzeka, że .....

FULL MOON cz.1
Autor: Jacek Kudłaty ; (23.10.2007)
Kolejna wyprawa wspinaczkowo-eksploracyjna Alpinus Expedition Team w składzie: Jacek (Gacek) Kudłaty, Mateusz (Mateo) Kilarski i Sławek Sławatecki- filmowiec. Celem jest wytyczenie nowej, pierwszej polskiej sportowej linii wspinaczkowej na wapiennych turniach w pobliżu miasteczka Yangshuo w prowincji Guangxi w południowych Chinach.

Gdynia-Tarnów-Lisbon Story czyli historia wspinu z PORTO-wego
Autor: Jacek Kudłaty ; (03.08.2007)
Planowana na wiosnę eksploracyjna wyprawa ekipy Alpinus Expedition Team do Chin nie doszła do skutku. Jej organizator -Jacek Kudłaty(Alpinus, Mammut, Evolv) zamiast pod skaliste turnie kraju środka trafił do równie egzotycznego miejsca, jakim niewątpliwie jest Klinika Chorób Tropikalnych w Gdyni.

Inspiracje na wakacje: Baume-les-Dames, Ombleze, Saint Leger
Autor: Emilia Gruszewska ; (04.07.2007)
[...] Zaczęły się poszukiwania docelowego miejsca, wertowanie Gór, podsyłanie na gadu tudzież innym skype'ie info o kolejnych miejscach, które potencjalnie warto byłoby zobaczyć.

Claret
Autor: Ania Andruszkiewicz ; (02.03.2007)
W szczycie sezonu bulderowego, czekamy raczej na kolejne BulderGangsta i w tajemnicy przed całą resztą ładujemy w mrocznych piwnicach. Nikomu teraz nie w głowie rozgrzane słonkiem skały, szorstki dotyk wapienia, morska bryza i inne tam romantyczne detale.

Elbsandstein - piachy Saksonii
Autor: Mateusz Moderhak ; (06.09.2006)
Elbsandstein, malowniczy rejon wspinaczkowy z ponad 120-letnią tradycją, o bardzo rygorystycznych zasadach wspinania takich jak zakaz używania magnezji, zakaz wspinania na wędkę, "własnoręcznie przetestowany" zakaz wspinaczki po deszczu. To wszystko sprawia, że jest to rejon wyjątkowy, wobec którego nie można przejść obojętnie-albo to pokochasz, albo znienawidzisz.

Franken
Autor: Bunia & Le Sir ; (30.06.2006)
20 maja br. nad wyraz prężna gdańsko-warszawsko-lubelska ekipa podjęła wyzwanie wyrwania się z miejskich oparów codzienności, od nie załatwionych spraw i odkładanej od roku wizyty u dentysty, w celu doznania upojnych wrażeń wspinaczkowych.

CAMPUS EXPLORERS -LAOS 2006 - Nowość - IV etap
Autor: Jacek Kudłaty ; (08.05.2006)
Relacja z I, II, III i IV etapu wyprawy. Wśród wielu zazwyczaj przykrych niespodzianek, które wciąż stają nam na przeszkodzie w realizowaniu wspinaczkowych celów jedna okazała się wyjątkowo dla nas atrakcyjna. Tym razem w położonym wśród gór w centrum Laosu, maleńkim miasteczku zostaliśmy skutecznie uwięzieni na kilka dni przez nadejście Nowego 2549 Roku.

Sardynia - wystarczy być
Autor: Ania Andruszkiewicz ; (15.03.2006)
Nic nie wskazywało, że tej zimy uda nam się gdzieś wyruszyć. Mobilizacją - paradoksalnie - stał się przymusowy pobyt w łóżku. Z bezsilności zaczęłam googlać po różnych stronkach i marzyć. Miałam w pamięci opowiadania Woziów o Sardynii. Wyprawy innych są inspirujące - wystarczy chcieć, żeby móc je powtórzyć.

Madagaskar 2005
Autor: Jacek Kudłaty ; (28.12.2005)
W lipcu i sierpniu wyprawa CampuS ExplorerS-Madagaskar 2005 w składzie Jacek Kudłaty(CampuS, Sigma PRO) i Mateusz Kilarski przemierzyła Czerwoną Wyspę w poszukiwaniu dziewiczych ścian.

Skała, rzeka i żaba - opowieści z Tarnu
Autor: Ania Andruszkiewicz ; (03.11.2005)
Niemożliwe, że już ją mamy za oknem. 'Jesień idzie, nie ma na to rady'. Kilka tygodni temu ręce dotykały nagrzanej słońcem skały, a teraz nos z trudem wystawić za drzwi. Będzie trzeba jednak - czas przenieść trening pod dachy. Zawsze z trudem wraca się na panel.

Kalymnos
Autor: K. Jaroszuk, R. Zakrzewski ; (02.11.2004)
Podsumowanie i zdjęcia z wyjazdu Kamila Jaroszuka i Rafała Zakrzewskiego na Grecką wyspę Kalymnos.

Ombléze
Autor: Ania Andruszkiewicz ; (14.10.2004)
Na hasło: "Byliśmy w Ceuse" wszyscy ze zrozumieniem kiwają głowami, a na "Ombleze" pada zawsze: "No, a gdzie to jest?".

Hejszowina
Autor: Sylwia Małgorzewicz ; (16.09.2004)
W tym roku nasz " wakacyjny" wyjazd nie obfitował w sukcesy sportowe, ale był swego rodzaju przygodą.

Sardynia - słoneczna Italia
Autor: Emilia Gruszewska ; (07.07.2004)
Jak to zwykle jesienią bywa, każdy porządny wspinacz marzy o panaceum na zimowy marazm w działalności eksploratorskiej.
Ceüse 2003
Autor: Żółw ; (23.10.2003)
Memento i zdjęcia z wakacyjnego wypadu Grześka Karolaka do Francji, Ceüse 2003. więcej >>

Muchówka
Autor: Arek Kamiński ; (17.09.2003)
To jeden z wielu rozrzuconych po Małopolsce rejonów boulderowo - wspinaczkowych. Kilka skałek usytuowanych na jednym wzniesieniu, wśród miejscowej ludności znanych jest pod nazwą Kamień (Kamienie) Gąsieckiego. więcej >>

Ciężkowice
Autor: Arek Kamiński ; (10.09.2003)
Podmokłe pola kukurydzy, szorstka skała, piramidy, grzyby i turnie oferujące wspinanie przez cały rok. Gdzie to jest? więcej >>

Podsumowanie sezonu zimowego w Trójmieście
Autor: Redakcja Zanik.pl & Sp. z o.o. ; (15.05.2003)
Czyli słów kilka o poligonie hakowym, będącym celem treningów miłośników (lub młodych adeptów) sztuki wspinaczki hakowej w sezonie zimowym. więcej >>

Zapowiednik - propozycja na wiosenny weekend!!!
Autor: Arek Kamiński ; (10.03.2003)
Trzydzieści pięć minut jazdy czterokołowcem z centrum Gdańska - tyle wynosi czas teleportacji w to bajeczne i malownicze miejsce. Jego urok i niesamowita atmosfera, według niektórych osób przebijają most w Rutkach, który jak mówią już im się przejadł. więcej >>

Desant gdański na Jurze 2002
Autor: Jakub Szumiło ; (07.01.2003)
Troszkę wolnego czasu, okres roztrenowania świątecznego i przypływ weny twórczej nakłonił mnie do skrobnięcia reportażyku o minionym sezonie, a zwłaszcza o wakacyjnych wojażach i dokonaniach 3miejskich wspinaczy w dobrze wszystkim znanej Jurze północnej. więcej >>

Witajcie w słonecznej Francji! Ceuse 2002
Autor: Emilia Gruszewska ; (20.11.2002)
W końcu udało mi się zasiąść przed komputer i naskrobać parę słów.Piszę ten tekst, bo miejsce, o którym wspomniałam nie może pozostać nieodwiedzone przez osoby, których tam jeszcze nie było. Do nich między innymi kieruję te słowa. więcej >>

Chorwacja
Autor: Sylwia i Karol Małgorzewicz ; (29.08.2002)
W tym roku za wakacyjny rejon wspinaczkowy wybraliśmy Park Narodowy Paklenica w Chorwacji. Pobyt w Paklenicy łączy bowiem miły odpoczynek nad brzegiem morza i fajne wspinanie w wąwozie. więcej >>

Błękitna Wstęga Jezior Wdzydzkich
Autor: Karol Małgorzewicz ; (26.08.2002)
Wspinanie nad morzem, czyli przepis jak wygrać regaty o "Błękitną Wstęgę Jezior Wdzydzkich" więcej >>

Westerplatte - Nadmorskie szaleństwa
Autor: Rafał Zakrzewski ; (22.07.2002)
Jak od dawien dawna wiadomo Wybrzeżowi wspinacze słyną z wyszukiwania najbardziej dziwacznych formacji wspinaczkowych, począwszy od mostów poprzez podziemne tunele, drzewa, kończąc na fortach i bunkrach. więcej >>

Grek Korba
Autor: Sylwia i Karol Małgorzewicz ; (01.07.2002)
Zdjęcia Zanika podczas prowadzenia "Greka Korby" VI.5. więcej >>

Sulov
Autor: Emilia Gruszewska ; (20.06.2002)
Pierwszy powiew wiosennego wiaterku daje znak wszystkim wspinaczom, że czas najwyższy wyjść z piwnic i spróbować sił na naturalnych formacjach. Gdy dochodzisz do takiego wniosku powstaje pytanie, gdzie pojechać? więcej >>

Lubonice - weekendowa alternatywa dla trójmiejskich zdobywców
Autor: R. Zakrzewski ; (30.05.2002)
Kiedy kończy się zima, na drzewach pojawiają się pierwsze zielone liście, a na niebie świeci ciepłe wiosenne słońce, każdy kto lubi przemieszczać się w pionie zaczyna myśleć o wyjeździe w skały.więcej >>

Trójmiejski Desant na Patelni
Autor: R. Zakrzewski i G. Karolak ; (17.05.2002)
Nadszedł maj i naturalną koleją rzeczy większość wspinaczy z Trójmiasta udała się na inaugurację sezonu skałkowego.więcej >>

Majówka 2002
Autor: Karol Małgorzewicz ; (16.05.2002)
Ach.. piękna była ta majówka. Już dawno nie było tak ciepłych dni. Pogoda w skałach jak na zamówienie. więcej >>

Kamieniec koło Krosna
Autor: Grzegorz Gajaszek ; (26.04.2002)
Zdjęcia moje i juniorów (15,16 lat) z Sekcji Wspinaczki Sportowej UKS SP-28 Lublin podczas wizyty w Kamieńcu (marzec 2002). więcej >>


Lazaret
Autor: Andrzej Drozd ; (18.04.2003)
"Lazaret" to niezbyt wymagająca propozycja na zimowe wspinanie w obrębie Hali Gąsienicowej. Zarówno długość drogi jak i łatwa orientacja oraz nieskomplikowane zejście i bliskość schroniska to atuty nie do pogardzenia. więcej >>

Propozycja na najbliższy tatrzański sezon
Autor: Marek Ziółkowski ; (21.05.2002)
(...) Moją uwagę zwrócił artykuł zamieszczony w Taterniku Nr 3/1999 autorstwa Piotra Poloczka pod wielce wymownym tytułem "W kolejce do "Kuluaru"... czyli po czym się wspinamy".więcej >>

Filar Ganku - zimą
Autor: Marek Ziółkowski ; (13.05.2002)
Ten tekścik opisuje wspinaczkę nie zakończoną sukcesem, więc można zadać sobie pytanie, po co opisywać takie rzeczy! więcej >>

" POLSKIE MUPPET SHOW "
Autor: Marek Ziółkowski ; (01.03.2002)
Nie jest to opis przejścia drogi z pod znaku "VI.bóg wie ile", tylko krótka relacja z łojenia przy pomocy tzw. "haka i ławy". więcej >>
 
(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl