Zapowiednik - propozycja na wiosenny weekend!!!

Tekst: A. Kamiński

   Trzydzieści pięć minut jazdy czterokołowcem z centrum Gdańska - tyle wynosi czas teleportacji w to bajeczne i malownicze miejsce. Jego urok i niesamowita atmosfera, według niektórych osób przebijają most w Rutkach, który jak mówią już im się przejadł.

Zapowiednik to podobnie jak na porównywanym moście, dwa betonowe przyczółki, usytuowane na dwóch brzegach płynącej w tym miejscu wartkim nurtem rzeki Wieżycy. Na jego południowym przyczółku znajduje się kilka dróg wspinaczkowych oferujących wspinanie prawie dla każdego - od łatwej czwórkowej, klamiastej drogi po prehistorycznych chwytach lepionych domowym sposobem (jakże trwałych i tarciowych - niektórzy producenci powinni się wzorować na recepturze), po syte wspinanie na lakierowanych oblakach drogą o sympatycznej nazwie "Omskłe Cyce". Dodatkowym plusem niektórych dróg jest fakt iż są one obite (nie wszystkie).

Północny przyczółek oferuje diametralnie inne wspinanie, typowo Rutkowe. Drogi wykute są w ścianie, chwyty mają charakter jakże lubianych przez niektórych Trómiejskich wspinaczy dziurek, dodatkowym plusem jest dobre tarcie - ściana jest "barankowana", oraz wyśmienite obicie - srebrnymi nowiutkimi ringami. Zapraszamy wszystkich wspinaczy dysponujących wolną sobotą bądź niedzielą do odwiedzenia tego przesympatycznego i malowniczo usytuowanego mostu.

Aktualne informacje o przebiegu dróg można znaleźć w internetowej wersji przewodnika po murkach: www.murki.pl Informujemy, że mięliśmy problemy z weryfikacją wyceny niektórych dróg.

VX Climbing Team

Start

Powrót do PLECAKA

(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl