Muchówka

Tekst: A. Kamiński

   To jeden z wielu rozrzuconych po Małopolsce rejonów boulderowo - wspinaczkowych. Kilka skałek usytuowanych na jednym wzniesieniu, wśród miejscowej ludności znanych jest pod nazwą Kamień (Kamienie) Gąsieckiego. Mięliśmy okazje odwiedzenia tego miejsca i zasmakowania wspaniałej wspinaczkowej przygody przy okazji przerwy w podróży naszym bursztynowym szlakiem. Wspin jest tu naprawdę bardzo fajny i atrakcyjny, mimo małej wielkości tego rejonu (4 skałki) warto tu zajechać i zmierzyć się z oferowanymi problemami. Skała jest wspaniała, dobrze urzeźbiona, tarcie bardzo dobre, a wyjścia na szczyty głazów wymagające - zalecane jest korzystanie z crash padów i pomocy spotera. Poniżej prezentujemy kilka fotek dla zachęty życząc udanego wspinu przyszłym zdobywcom.

Dojazd:
Najwygodniej samochodem.
Z Krakowa należy kierować się na wschód drogą krajową numer 4 w stronę Tarnowa. W Bochni należy skręcić w prawo (na południe) na drogę numer 965 w stronę Limanowej. Następnie cały czas prosto aż dojedziemy do wsi Muchówka gdzie skręcamy w lewo (na wschód - tuż przed kościołem) na drogę numer 966 w stronę Czchowa. Po przejechaniu około dwóch kilometrów, po prawej stronie, tuż po wyjechaniu z lasu, znajduje się elegancka drewniana karczma a przy niej parking i tablica informacyjna na której wyrysowany jest plan dojścia pod skałki - około 10 minut marszu.

Autobusem z Bochni:
Rozkład linii 66 i 7

Topo Muchówki:
Magazyn Górski Nr 3 (czerwiec 2001) "Muchówka i Kamieniec - bulderowe topo" - przewodnik bulderowy po dwóch rejonach południowo-wschodniej Polski

Magazyn Górski nr 6-7 (wrzesień-październik 2001) - opis Skał W Lesie, uzupełnienie bulderowego przewodnika zamieszczonego w MG 3.

W sieci pod adresem: adrenalina.onet.pl

Galerie z Muchówki: wspinanie.pl


Muchówka


Powrót do PLECAKA

(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl