Kalendarz Zawodów
Gdańsk
 

Polska
 

Świat
 


Zawody bulderowe w Warszawie 7.IV.2002

Tekst: Grzegorz Karolak

Kiedy po świętach okazało się że moja wspaniała uczelnia (UG wydział zarządzania) znowu zamierza podarować mi wolny tydzień, błyskawicznie zdecydowałem się na mały wypad na południe, zaś wracając planowałem wizytę w Warszawce żeby spróbować sił na tamtejszych bulderach.
Głównym założeniem całego wyjazdu były skały, ale kiedy dojechałem w środę rano do Krakowa, wiedziałem już że raczej nic z tego nie będzie. Zimny, silny wiatr raczej przekreślał szansę na przyjemny wspin w którejś z dolinek podkrakowskich. Z lekkim żalem udałem się do Renisportu żeby choć tam zmęczyć trochę paluchy i podszlifować bułę przed niedzielnym startem.
Do stolicy udałem się już w sobotę po południu. Przenocowałem u Adama Walentynowicza i razem z nim następnego dnia rano udaliśmy się na miejsce zawodów. W BUW'ie do startu stanęło 16 zawodników, z czego byłem jedynym wyjątkiem ze środowiska warszawskiego. Trochę do życzenia pozostawiał nieco zawiły system rozgrywania pojedynków, który jasny był chyba tylko dla organizatorów, którzy momentami chyba sami nie wiedzieli co odpowiedzieć na częste pytanie: "kto do cholery idzie następny!?!" Nie przeszkodziło to jednak w miłym spędzeniu czasu i fajnej zabawie. Na pierwszy ogień poszły kobiety z których najlepsza okazała się Gosia Kusztelak, a tuż za nią uplasowały się Kasia Jurek i Eliza Kubarska. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny był Grzesiek Napora, który w finale spotkał się z Michałem "Mięśniakiem" Górzyńskim i wywalczył sobie I miejsce w całych zawodach. Trzeci zaś uplasował się Aleksander Romanowski, z którym to miałem przyjemność stoczyć najdłuższy pojedynek bulderowy w moim życiu :)) (o III miejsce) odpadając w konsekwencji po 2 dogrywkach :)

Końcowe wyniki:

KOBIETY

1.Gosia Kusztelak
2.Kasia Jurek
3.Eliza Kubarska

MĘŻCZYŹNI

1.Grzesiek Napora
2.Michał Górzyński
3.Aleksander Romanowski
4.Grzegorz Karolak


(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl