Szanowni Państwo

Fabryka Wrażeń i Centrum Wspinaczkowe Totem z Bielska Białej, 3-go grudnia 2005 r zapraszają na imprezę o charakterze sportowo- artystycznym.
W programie znajdą się następujące pozycje:
  • Blok Festiwalu Filmów Górskich w Banff
  • Prezentacja dorobku Studia Filmowego Szafa Gra
  • Blok filmu narciarskiego
  • Pokaz filmu chantegri.com
  • Premierowy pokaz filmu Jeden Smak z wyprawy Trango Tower 2005
  • Premierowy pokaz filmu Stan Snu
  • Międzynarodowe zawody we wspinaczce sportowej
Blok filmów z festiwalu w Banff obejmuje godzinny pokaz najlepszych filmów z zeszłorocznej edycji tego najbardziej prestiżowego festiwalu na świecie.

Studio Szafa Gra to zespół ludzi od dłuższego czasu zajmujących się produkcją filmów o tematyce wspinaczkowej w ich dorobku jest wiele nagród i wyróżnień, na stałe współpracują z jednym z najwybitniejszych polskich wspinaczy Adamem Pustelnikiem. W bloku filmu narciarskiego zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy powstałe na stokach całego świata w sezonie 2004/5.

Film chantegri.com powstał podczas bielskiej wyprawy narciarsko wspinaczkowej Chan Tegri 2004 organizowanej przez Klub Sportowy AS. Otrzymał wyróżnienie na II Krakowskim Festiwalu Filmów Górskich, nominację na ponad 10 -ciu festiwalach filmów górskich i 5-ciu festiwalach filmów dokumentalnych na całym świecie, do najbardziej prestiżowych należy nominacja na zbliżającą się edycją festiwalu w Banff.

Jeden Smak to najnowszy film Alfreda Sosgórnika twórcy min. filmu chantengri.com. Został nakręcony podczas tegorocznej wyprawy Klubu Wysokogórskiego w Bielsku Białej na Trango Tower w Himalajach Karakorum. Treścią filmu są przeżycia uczestników i rozważania na temat istoty alpinizmu powstałe pod wpływem wypadku, któremu uległ twórca filmu w ścianie Trango.

Bohaterem filmu Stan Snu jest Robert Wykręt. Jest to przedstawiciel bielskiego środowiska wspinaczkowego. Film przedstawia sylwetkę psychologiczną bohatera i wspaniałe przejście skalnej drogi w jurze krakowskiej. W przerwach pokazów filmowych w obiekcie Centrum wspinaczkowego Totem zostaną rozegrane zawody we wspinaczce sportowej.

Kierownikiem konkurencji jest Robert Wykręt.
Zgłoszenia na zawody:
e- mail: totem@totem.org.pl
tel. (33) 499 58 80
gsm 504 104 971

Zapraszamy!


(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl