MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2005

Dnia 19 listopada 2005r. o godzinie 10.00 w SP Gierałtowicach, odbyły się MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 2005. Ponad 90-ciu uczniów ze szkół - podstawowych i gimnazjum, rywalizowało we wspinaczce sportowej w konkurencji na trudność i na czas. Zawodnicy zjechali z różnych części Polski: Gierałtowic, Jastrzębia Zdroju, Pawłowic, Ornontowic, Katowic, Piekar, Chorzowa, Rybnika, Bielsko-Białej, Międzybrodzia Bialskiego, Brzeszcza, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Tomaszowa Mazowieckiego, Krakowa, Wrocławia, Strzegomia, Tychów, Rudy Śląskiej.
W zaciętej walce (często do łez), młodym wspinaczom dopingowali licznie zgromadzeni kibice, w tym: rodzice, trenerzy, koledzy, Dyrekcja Szkoły i Wójt Gminy Gierałtowice.

W kategorii szkół podstawowych-dziewczęta: Gawlas Patrycja z KW Jastrzębie i Szymańska Małgorzata z Brzeszcz w konkurencji na trudność wykazały się niezwykle wyrównanym poziomem, co w rezultacie mimo super finału zaowocowało tą samą pierwszą lokatą.
Czasówka należało z kolei do siostry Marii Szymańskiej z Brzeszcz. Z kolei wśród chłopców tej kategorii wiekowej prym wiedli dwaj zawodnicy z UKS "W Skale" Gierałtowice". Łukasz Lipok zajął I miejsce w czasówce przed Jackiem Czechem i Igorem Niemcem z Escalady Kraków.
Natomiast na trudność w super finale młodszych chłopców rozgrywanym na drodze finałowej gimnazjalistów - Jacek Czech, zdystansował kolegów i pewnie wygrał tę kategorię zostając ponad to najlepszym zawodnikiem mistrzostw w kategorii szkół podstawowych.
W najmniej licznej bo tylko siedemnastoosobowej kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych wyróżniły się zajmując I miejsca w czasówce -Niemiec Olga z Reni-Sport Kraków, a w zawodach na trudność Budzanowska Patrycja z KWS "Granit" Wrocław.
Dużym talentem wśród chłopców starszych okazał się Dobrzański Maciej z
Reni-Sport Kraków, który wygrał pewnie czasówkę oraz podzielił się po super finale I miejscem na trudność z Szymonem Jakubowskim z Brzeszcz. Dzięki dobrej tego dnia formie również Maciej Dobrzański z Reni-Sport Kraków został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Śląska 2005 w kategorii szkół gimnazjalnych.

Głównym organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa z Gierałtowic. Przy organizacji mistrzostw pomagały również: Urząd Gminy Gierałtowice, Polski Związek Alpinizmu oraz firmy- Milo-Sport, LHOTSE, Uni-Sport-Mammut, Climbing Technology, Lanex, 8a.pl i Szkoła Wspinaczkowa "W Skale".
Autorem dróg był Jacek Czech a sędziami-Sławomir Grzegorzyca i Artur Jasiulek.
Wszystkim współtwórcom zawodów oraz zawodnikom w imieniu gospodarzy serdecznie dziękujemy.
Ze wspinaczkowym pozdrowieniem Jacek Czech.KATEGORIA NA TRUDNOŚĆ-DZIEWCZYNY- SZKOŁA PODSTAWOWA

1 GAWLAS PATRYCJA KW JASTRZĘBIE
2 SZYMAŃSKA MAŁGORZATA BRZESZCZE
3 WIĘCKO ANGELIKA "W SKALE" GIERAŁTOWICE


KATEGORIA NA TRUDNOŚĆ-CHŁOPCY SZKOŁA PODSTAWOWA

1 CZECH JACEK "W SKALE" GIERAŁTOWICE
2 SCHAB PIOTR "ESKALADA" KRAKÓW
3 LIPOK ŁUKASZ "W SKALE" GIERAŁTOWICE


KATEGORIA NA CZAS -DZIEWCZYNY SZKOŁA PODSTAWOWA

1 SZYMAŃSKA MARIA BRZESZCZE
2 GAWLAS PATRYCJA KW JASTRZĘBIE
3 CZECH ELŻBIETA "W SKALE" GIERAŁTOWICE

KATEGORIA NA CZAS CHŁOPCY SZKOŁA PODSTAWOWA

1 LIPOK ŁUKASZ "W SKALE" GIERAŁTOWICE
2 CZECH JACEK "W SKALE" GIERAŁTOWICE
3 NIEMIEC IGOR "ESKALADA" KRAKÓW

KATEGORIA NA TRUDNOŚĆ DZIEWCZYNY GIMNAZJUM


1 BUDZANOWSKA PATRYCJA KWS "GRANIT" WROCŁAW
2 LILLA ANNA KW JASTRZĘBIE
3 NIEMIEC OLGA "RENI SPORT" KRAKÓW

KATEGORIA NA TRUDNOŚĆ CHŁOPCY GIMNAZJUM

1 DOBRZAŃSKI MACIEJ "RENI SPORT" KRAKÓW
1 JAKUBOWSKI SZYMON BRZESZCZE
3 KULAS ADAM DKW STRZEGOM

KATEGORIA NA CZAS DZIEWCZYNY GIMNAZJUM

1 NIEMIEC OLGA "RENI SPORT" KRAKÓW
2 TUNKEL JULIA COLICO KOLIBA CHORZÓW
3 NIEMIEC IGA "ESCALADA" KRAKÓW

KATEGORIA NA CZAS CHŁOPCY GIMNAZJUM

1 DOBRZAŃSKI MACIEJ "RENI SPORT" KRAKÓW
2 KULAS ADAM DKW STRZEGOM
3 FERENC KAMIL "ESCALADA" KRAKÓW


Szczegółowe wyniki zawodów można obejrzeć na stronie Gierałtowickiej Szkoły Podstawowej- www.spgieraltowice.strony.gni.pl(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl