I Trójmiejskie Zawody Wspinaczkowe
im. Janusza BartosaKlub Wysokogórski Trójmiasto zaprasza wszystkich Członków na I Trójmiejskie Zawody Wspinaczkowe im. Janusza Bartosa. Zawody odbędą się w dniu 19 czerwca 2010r. Szczegóły organizacyjne zawodów zostały przedstawione w Regulaminie zawodów.

REGULAMIN ZAWODÓW

1. Organizatorem zawodów jest Klub Wysokogórski Trójmiasto.

2. Zawody odbędą się w sobotę, 19 czerwca 2010 roku, i rozpoczną o godzinie 10:00 (uczestnicy powinni stawić się na miejsce zawodów do godz. 9:40; zawodnicy powinni przynieść legitymację klubową).

3. Zawody odbędą się na terenie Trójmiasta (dokładna lokalizacja zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 18 czerwca o godz. 22:00 na klubowej stronie internetowej oraz zostanie przesłana do uczestników zawodów drogą elektroniczną).

4. W zawodach mogą wziąć udział tylko Członkowie Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto z opłaconą składką za rok 2010. W zawodach nie mogą brać udziału Członkowie Zarządu Klubu, Członkowie Komisji Rewizyjnej oraz Organizatorzy Zawodów.

5. Zapisy na zawody prowadzone będą do dnia 13 czerwca 2010 roku; potwierdzenie uczestnictwa należy wysłać na adres e-mail Adama Wlizło, Sekretarza KWT: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   podając: imię i nazwisko, numer legitymacji klubowej, informację o opłaconej składce za rok 2010, rok urodzenia oraz kategorię zawodów.

6. Składkę roczną, w wysokości 80 zł, można uiścić w czwartek, 10 czerwca 2010 roku, o godz. 18:00 w siedzibie Klubu.

7. Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach: I – łatwa, II -  średnio trudna, III – trudna oraz dodatkowo w podziale na kategorię: męską i kobiecą.

8. Ocena poszczególnych przejść dróg wspinaczkowych będzie dokonana przez sędziów. Sposób oceny będzie przedstawiony uczestnikom w dniu zawodów przed ich rozpoczęciem.

9. Zawodników obowiązuje opłata wpisowa w wysokości 10 zł. Opłata będzie pobierana w dniu zawodów w momencie rejestracji.

10. Za zajęcie czołowych miejsc  w poszczególnych kategoriach zawodów przyznane zostaną nagrody oraz Dyplomy I Trójmiejskich Zawodów Wspinaczkowych im. Janusza Bartosa; pula i podział nagród zostaną określone przez Organizatorów zawodów, po zakończeniu zapisów zawodników i przedstawiona na stronie internetowej KWT. Wśród wszystkich uczestników zawodów zostanie wylosowana dodatkowa nagroda specjalna.

11. Dodatkowo osoby, które zajmą pierwsze miejsca w kategorii „III - trudnej”, męskiej i kobiecej, zostaną uhonorowane tytułem „Bartosa 2010”.

12.  W puli nagród znajdują się:
- kości Black Diamond (BD)
- heksy BD (8szt.)
- friendy/camaloty BD (6szt.)
- zestaw pierwszy: 1 kubek BD, 4 karabinki osobiste BD, 30 karabinków pojedynczych BD, 12 taśm do ekspresów krótkich BD, 5 taśm do ekspresów długich, 1 szpejarka BD)
- zestaw drugi: 1 kubek BD, 3 karabinki osobiste BD, 2 karabinki transportowe BD, 15 taśm do ekspresów krótkich BD, 16 taśm do ekspresów długich, 1 szpejarka BD)
- zestaw trzeci: 1 kubek BD, 2 karabinki osobiste BD, 2 karabinki transportowe BD, 15 taśm do ekspresów krótkich BD, 16 taśm do ekspresów długich, 1 szpejarka BD)
- plecak 10l BD
- plecak 32l BD
- plecak 40l BD
-torba transportowa Osprey
- lina 70m EDELWEISS
- przyrządy do ćwiczenia mięśni przedramienia (3szt.)
- książka: „Forget me not”, Jannifer Lowe-Anker
- książka: “Climbing anchors”, John Long and Bolo Gaines
- książka: “Rock climbing anchors. A comprehensive Guide”, Craig Luebben
- książka: “K2, life and death on the world’s most dangerous mountain”, Ed Viestars
- kolczyki w kształcie kości
- kolczyki w kształcie czekanów
- jebadełko
- karty do gry
- szmatka do czyszczenia karabinków

Pomysłodawcą Trójmiejskich Zawodów Wspinaczkowych imienia Janusza Bartosa, jednej z gwiazd trójmiejskiej społeczności wspinaczkowej, a zarazem  fundatorem nagród jest  były kursant Janusza, który był zafascynowany jego osobowością. Fundator  pragnie, aby pamięć o Januszu trwała wśród nowych pokoleń klubowiczów KWT. Jego intencją jest, aby zachować anonimowość.

Trójmiejskie Zawody Wspinaczkowe im. Janusza Bartosa przyjmą charakter cykliczny.(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl