info: Marcin Kraszewski

Wszyscy podróżujemy po świecie w celach wspinaczkowych i górskich. Zazwyczaj wyszukując lot kierowaliśmy się terminem i miejscem docelowym. Tzn. wiedzieliśmy gdzie chcemy lecieć i kiedy, a następnie musieliśmy sprawdzić wszystkie możliwe kombinacje lotów i miejsc, aby namierzyć najtańsze bilety w rejony wspinaczkowe. Mnóstwo czasu i energii, prawda?

Czy zastanawialiście się kiedyś "jak dobrze by było móc odnaleźć najtańsze bilety, wiedząc tylko co chce się robić i w jakich warunkach pogodowych"? Tak urodził się pomysł, a po paru miesiącach wytężonej pracy, internetowa aplikacja - wyszukiwarka lotów Teleportus.pl.

Wystarczy podać termin, miejsce wylotu, kontynent i zakres temperatur, w których chce się wspinać, a system wyszuka (dla skonstruowania jednego wyniku przeszukuje od parudziesięciu do paruset połączeń) i zaproponuje najtańsze możliwe dla danego terminu połączenia. Dodatkowo z możliwością kupna konkretnego biletu, z opisem rejonu skalnego/górskiego, lokalizacją na mapie. To nie wszystko - również można nabyć ubezpieczenie na wspinanie w terminie wyjazdu, czy zarezerwować samochód. Wszystko to bez dodatkowych prowizji - używanie serwisu jest bezpłatne, a zakup biletów odbywa się poza opisaną wyszukiwarką, na dedykowanych temu renomowanych serwisach (eSky, Tripsta, Opodo, Inseco itd.) .

Teleportus przeszukuje wszystkie tanie linie latające z Polski, większość regularnych linii, a nawet czartery. Pomysł jest cały czas rozwijany i uzupełniany o nowe funkcjonalności. Dla tradycjonalistów istnieje też klasyczna wyszukiwarka.(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl