Margalef na przystawkę sezonu 2009 - Ola Taistra


(Ola na "Pal Sur" 8a RP fot.T.Kamiński)

Rozpoczęcie mojego sezonu 2009 nie bez powodu miało miejsce w hiszpańskim Margalefem.
Przepiękne miejsce , gdzie wbrew pozorom wspinanie jest bardzo siłowe (z nagromadzeniem sporej ilości trudnych dróg , będących obiektami mojego zainteresowania) było doskonałym rejonem na rozpoczęcie sezonu.


(Ola i drugie powtorzenie "Telemaster" 8a RP fot.Łukasz)

Kilkutygodniowy okres wspinania obfitował w dni zimne i deszczowe. Dopiero w drugiej połowie pobytu u podnóża Monsantu pogoda pozwoliła na zaplanowane rozwspinanie. Nikt nie przypuszczał ze tegoroczna zima w Hiszpanii będzie przypominała polską, mokrą jesień. Sukcesywne wspinanie po dziurkach, niejednokrotnie jednopalczastych było niemal niemożliwe!


(Ola w sektorze Raco de les Espadelles fot.T.Kamiński)

Cierpliwie oczekując poprawy pogody , prócz "robienia metrów" w skale , zapoznałam się z drogami o trudnościach 8c , 8c+ biegnącymi w lekko przewieszonej formacji sektoru Raco de les Espadelles.
Rewelacyjna ekipa chłopaków ze Śląska (Tadek, Łukasz, Kajtek i Radek), z którymi miałam przyjemność się wspinać niezwykle mocno mnie motywowała w trakcie moich pierwszych drobnych sukcesów. Pokonanie między innymi :
4 x 8a (RP), a także 7c+/8a i 7c+ (OS), to wyniki jakie uzyskałam w przerwach pomiędzy próbami na nieco trudniejszej "Pal Este" :)
Margalef ze swoim fantastycznymi liniami jest miejscem do którego chce wrócić z początkiem marca, aby zrealizować jedną ze swych ambicji na sezon 2009!(Ola na Ximplea 8a RP fot.T.Kamiński)


(Ola na "Malasombra" 7c+ OS fot.K.Koperwas)

W trakcie planowanego tripu marcowo-kwietniowego planuję odwiedzić rejony : Margalef, Monsant ,Siuranę , Oliane.

Ola Taistra (Alpinus Expedition Team, Mammut, Evolv , Anatomic)

Więcej na blogu Oli


(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl