Gdzie najlepiej powspinać się w Warszawie?
-Moja odpowiedź brzmi: "Na Obozowej"

Tekst: Grzegorz Karolak

   Parę dni temu zakończył się mój ponad tygodniowy pobyt w stołecznym mieście Warszawa (tu podziękowania dla Adama Walentynowicza znanego również jako "Wally" za super warunki mieszkalne). Do stolicy udałem się w celach niby "stricte" sylwestrowych... Jednakże nie sposób było siedzieć tam tyle czasu i nie zajrzeć przy okazji w parę miejsc w których można się w Warszawie powspinać. Na pierwszy ogień poszła ściana na Obozowej, którą miałem już okazję odwiedzić w kwietniu tego roku. Bardzo miłe przyjęcie przez kierownika Kolarza oraz ogromne możliwości wspinaczkowe doprowadziły do tego, że moje tournee po obiektach wspinaczkowych w Warszawie skończyło się równie szybko jak zaczęło.
  Trafiłem w dziesiątkę. Wielka powierzchnia ściany, przeróżne formacje, wiele dróg przystosowanych do prowadzeń, drogi o różnych stopniach trudności, możliwość trenowania czasówki, bulderownia, drabina Bachara, a ponadto wzorowe zaplecze (tj.prysznice,toalety,szatnie...). Również w tym właśnie miejscu działa jedyna w Warszawie sekcja wspinaczkowa juniorów "AGAMA" ,której dzieciaki zdążyły już osiągnąć w Polsce całkiem niezłe wyniki. (więcej szczegółów poniżej)
  Pozytywnie nastawieni wróciliśmy tu z Wallym jeszcze dwukrotnie, za każdym razem tocząc masakryczne bulderowe boje z broniącym stołecznego honoru miejscowym siłaczem Romanem :) alias "Tęga Buła". Wyników tych potyczek niestety nie zdradzę... , gdzieś mi zanik - ły... :))
  Przed końcem pobytu udało mi się jeszcze odwiedzić jedną z bardziej kameralnych kuźń mocy, tzw. "bulderownie U Kamila" mieszczącą się w suszarni na dachu jednego z warszawskich bloków. Miejsce dosyć małe, ale bardzo klimatyczne. Na treningi wpadają tutaj czasami tacy warszawscy zawodnicy jak: Gosia Kusztelak, Michał Górzyński czy Remi Perczyński.
  Podsumowując, był to wyjazd bardzo udany, zarówno pod względem towarzyskim jak i treningowym i z pewnością jeszcze nie raz Warszawkę odwiedzę...

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
ADRES:
- "Centrum Wspinaczkowe On-Sight", ul.Obozowa 60 ,Warszawa

DOJAZD:
- z Dworca Centralnego: Tramwaj - linia 12 i 24

GODZINY OTWARCIA:
- codziennie 10.00-22.00

CENNIK:
Dorosli wstep jednorazowy od poniedzialku do piatku 15 złwstep jednorazowy w sobote lub niedziele 20 zl karnet na 10 dowolnych wejsc 140 zl
Dzieci i mlodziez do 18-go roku zycia wstęp jednorazowy od poniedziałku do piątku12 złwstep jednorazowy w sobote lub niedziele 16 zl karnet na 10 dowolnych wejsc 110 zl Dodatkowo: Od poniedzialku do piatku od 10.00 do 14.00

SEKCJA WSPINACZKI SPORTOWEJ JUNIORÓW "AGAMA"
- Treningi prowadzone sa na najwiekszej w Warszawie Sciance Wspinaczkowej w Hali Sportowej "Kolo" przy ulicy Obozowej 60 pod okiem wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki.
- Zajecia odbywaja sie beda w poniedzialki i czwartki w godzinach 16.00-18.00, soboty 12.00- 16.00
- Dla czlonków sekcji latem odbedzie sie obóz wspinaczkowy w skalkach na Jurze Krakowsko- Czestochowskiej.

Telefony kierunkowe do instruktorów:
- MALGORZATA KUSZTELAK 0-502 63 70 72
- PRZEMYSLAW KLIMEK 0-601 09 50 65

  Nasza sekcja powstala w listopadzie ubieglego roku. Jest to jedyna sekcja wspinaczkowa dzieci w Warszawie. Regularnie w zajeciach uczestniczy 12 dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Dzieci czynia ogromne postepy we wspinaczce. Niektórzy maja zadatki na swietnych zawodników, ale takze ci mniej utalentowani uwielbiaja ten sport i z pewnoscia wyrosna na doskonalych wspinaczy. Zainteresowanie nasza sekcja stale wzrasta. Wraz z dziecmi do wspinaczki udaje nam sie zachecic coraz wiecej rodziców, którzy trenuja razem z nami.
  Wszyscy czlonkowie sekcji biora udzial w organizowanych czesto Zawodach Wspinaczkowych Dzieci w Warszawie.
  Uprawiajac wspinaczke zaledwie rok dzieci dorównuja juz czolówce polskich juniorów. W Pucharze Polski Juniorów osiagneli bardzo wysokie wyniki:
- Kuba Jodlowski zajal 2 miejsce w konkurencji "na czas" i 3 wsród Polaków "na trudnosc",
- Pawel Brzozowski- 2 miejsce w konkurencji "na czas",
- Jezy Amsterdamski - 6 miejsce "na trudnosc".


Start

Powrót do PLECAKA

(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl