W lipcu i sierpniu wyprawa CampuS ExplorerS-Madagaskar 2005 przemierzała Czerwoną Wyspę w poszukiwaniu dziewiczych ścian. Poza wieloma trudnymi powtórzeniami w rejonach już istniejących: Montagne des Francais oraz na wyspach Nosy Anjombalova i Nosy Andantsara zespół w składzie Jacek Kudłaty(CampuS, Sigma PRO) i Mateusz Kilarski pozostawił po sobie siedem nowych dróg w Paroquet Valley.

W dwóch nowoodkrytych i nazwanych sektorach: Black Jack Canyon oraz Bloc Age chłopcy ubezpieczyli i poprowadzili cztery 35-metrowe linie (każda po 12 spitów) biegnące po fantastycznych wapiennych formacjach. Najłatwiejsza z nich to "Crimpe Grimper" 7a+, na prawo " Midi on the rock" 7b+, kilka metrów za nią startuje wytrzymałościowy pasaż o nazwie "Grand Papa" 7c+.
Zwieńczeniem exploratorskiej działalności ekipy stała się "Ale, Baba" 8a+.-aktualnie najtrudniejsza sportowa droga na Madagaskarze.

W przewieszonym pod kątem 45 stopni sektorze Bloc Age Jacek i Mateusz poprowadzili trzy kolejne nowości: "Tsara" 7b, "TsaraBe" 7c i "Dandoriliepka" 7c.

Ostatnie dwa tygodnie tripa ekipa spędziła w granitowym masywie Tsaranoro powtarzając miedzy innymi drogę Polaków sprzed 5-ciu lat . "CUCUMBER FLYING CIRCUS " - 600metrów wytrzymałościowo-technicznego wspinania wycenionego na 7b+. Zespół pokonał drogę w ciągu jednego dnia, a prowadzący wszystkie wyciągi w stylu OS Gacek zaproponował podniesienie wyceny do 7C.

Więcej o wyprawie można przeczytać w grudniowym numerze GÓR.

SPONSOREM WYPRAWY BYŁA MARKA CAMPUS

Zobacz wiecej na www.madarock.com oraz www.prorock.com.pl
(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl