Czołówka zawodników boulderingu w Dynamiksie

Informacja prasowa

Roman Główka w kategorii seniorów, Leszek Kulas w kategorii juniorów oraz Joanna Zakrzewska w kategorii kobiet, to zwycięzcy Zawodów Boulderowych, które odbyły się w ubiegły weekend (17 kwietnia) w Centrum Sportu i Rekreacji Dynamix. W zawodach wzięła udział czołówka zawodników z całej Polski.

Zawody Boulderowe zgromadziły rekordową, jak na lokalne imprezy wspinaczkowe, liczbę zawodników. Do Dynamiksu przyjechało 33 zawodników z całej Polski (Głogów, Strzegom, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Stronie Śląskie, Warszawa, Zakopane, Gorzów i Poznań). Zarówno podczas eliminacji, jak i finałów zawodnicy mieli do rozwiązania pięć problemów - czas pokonania około 60 min. W kategorii seniorów zwyciężyli: Roman Główka, Igor Dybizbański, Mariusz Bartosik, w kategorii juniorów Leszek Kulas, Bartosz Misiak, Michał Krukar, a w kategorii kobiet najlepsze okazały się: Joanna Zakrzewska, Agnieszka Konopna, Agnieszka Kasprzak.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Sklep górski ALPIN z Poznania, firmy: Tatonka, Montano, T Wall. Magazyn sportowy "Góry" ufundował z kolei roczną prenumeratę czasopisma. Uczestnicy otrzymali także napoje energetyzujące firmy Gatorade.


(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl