Czekając na Joe

w kinach od 26 marca

Czekając na Joe to oparta na prawdziwej historii opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół w peruwiańskie Andy. Joe i Simon wspinając się na Siula Grande wybierają najtrudniejszą, zdradliwą trasę - zachodnią ścianę szczytu. Pozornie łatwa droga jest początkiem dramatu, który stawia obu bohaterów przed pytaniami o granicę przyjaźni, odwagi i lojalności.

Górska sceneria w filmie Kevina Macdonalda jest jedynie tłem zmagań wspinaczy z własnym człowieczeństwem i strachem przed jego utratą. To opowieść o sile i odwadze człowieka w spotkaniu ze śmiercią.
Film pokazuje nie tylko ludzi, którzy dokonali rzeczy niemożliwych, ale stawia także nam pytanie - co jesteśmy w stanie zrobić by uniknąć śmierci.

Film Czekając na Joe nakręcony został na podstawie bestsellera "Dotknięcie pustki". Książka ta osiągnęła łączny nakład przekraczający pół miliona, z czego 10.000 egzemplarzy sprzedano w Polsce.

reżyseria: Kevin Macdonald; scenariusz: Joe Simpson; muzyka: Alex Heffes; występują: Nicholas Aaron; Richard Hawking; Brendan Mackey; Joe Simpson; Simon Yates

== Konkurs rozstrzygnięty ! ==

Lista zwycięzców:
1. Agata Borkowska - bilet do kina
2. Marcin Mazurewicz - bilet do kina
3. Wojciech Niewinowski - książka
4. Paweł Borkowski - książka
5. Maciej Kenig - książka
6. Dorota Kozub - książka


dystrybucja w Polsce
Mayfly Sp. z o.o., ul. Pasteura 4/6 m 54, 02-093 Warszawa, tel/fax: +48 22 331 91 21, e-mail: wiktor_morka@mayfly.pl, www.mayfly.pl


(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl