Pikną Zimę Mamy Tej Wiosny!!!


Tekst: Arek Kamiński "Czarny"

Kolejne Mega Przedsięwzięcie Trójmiejskiej Paczki W-spinaczy. Ostatnio otworzyliśmy z Kolesiami nowy Rejon Boooooulderingooooowy w naszym 3Mieście.
Wszystkim Trójmiastkom (chyba) jest znany Biały Most Przed Poligonem (przez ostatnie lata słabo Explorowany)- to właśnie tam rozgrywa i będzie się toczyć akcja Tegorocznego Horror Mówi pod tytułem InduStrialwSpin In 3miasto.
Jako że ostatnio mrozem u nas Ostro Zacina na Polu, a my nie lubimy siedzieć bezczynnie na Dupie przed kominkami, postanowiliśmy ruszyć na Łowy nowego Wspinu. Sprzyjało nam w tym obejrzenie kilkudziesięciu filmików z Benem Mónem, Dżery Mofatem, Krisem Szormą i Klemem Łoskotem - kociołek zapanował w naszych głowach, załapaliśmy niezły filmik i motywacje na Lajtowy Wspin. Cel był w miarę oczywisty - BIG BiałY MosT. Ba dlatego że prawie nikt tam się nie wspina, jest daleko od zgiełku wielkiego miasta, cisza, spokój i natura, oddają klimacik pełnej swoboooody. Ważne też było to że oprócz kilku starych dróżek i trawersików cegła nie była tknięta niczyją ręką - po prostu połacie białej przestrzeni wolnej i zachęcającej do kucia nowych projekcików. Czysta poezja. Jako że trudno u nas nad Morzem o mocne przewieszenie szarpiące nieźle BułĄ (poza domową sklejka), doszliśmy do wniosku że czas z tym coś zrobić i trza NapiErać na Nowe.
To dopiero początek wielkiej Akcji [:)] - powstaje wiele nowych chwytów i stopni dających duże możliwości do uprawiania Boulderingu i nietypowego - InduStrialwSpinu, układania i realizowania swoich własnych Kosmatych Pomysłów...
Jak narazie proponujemy 5 Balderów:
    Szort Mówi, Texas, Montokwes, Zizi Top, Luz Maryja...
Zachęcamy wszystkich tych którzy są gotowi na różne przedsięwzięcia do odwiedzenia tego miejsca, otwartego dla wszystkich Non-Stop, do wspinu i do realizacji czegokolwiek co przychodzi do głowy. Gwarantujemy pełen luz i swobodę w przeżywaniu Extreammm Feellinggss...
Zasady panujące w rejonie:
SD - Start z Siadu Dupnego.
Nogi po rękach (chyba że jest zaznaczony dodatkowy stopień).
Stopnie i chwyty są zaznaczone kropeczkami tego samego koloru np zielone.
L - Chwyty których można się łapać tylko jedną ręką są oznaczone (obok kropeczki) znaczkiem: L (tylko lewa ręka),
P - tylko prawa ręka.
P - L - Również może się pojawić (ale nie musi) oznaczenie P L - czyli dwie rączki na jednym chwycie, prawa i lewa (lub dołożenie dwóch rąk na jednym chwycie - np na samym końcu Boulderka).
NoGi - Natomiast stopnie obowiązują dla obu nóg (lewej i prawej - niezależnie od oznaczenia ręki - P, L).
Nie podkuwanie już istniejących (wykutych) chwytów.
I jak na razie brak wyceny - skali trudności, no może oprócz wszystkim znanej i często podświadomie stosowanej opisującej boulder jako:
- wyjebany w kosmos
- zajebisty,
- mocny,
- ostry,
- siłowy,
- trudny,
- techniczny,
- kwachowy,
- lajtowy,
- łatwy,
- zjebany,
- chójowy,
- nie mam dziś mocy :)
(może się to zmieni w miarę postępu cywilizacyjnego).
W rolach głównych:
Marek Maras Ladziński, Krzysiek Krzysiu Przybyszewski, Arek Czarny Kamiński
Podziękowania:
Już tradycyjnie dziękujemy sponsorom to jest - firmie Zdzisława Moczymordy "Chlast Plast" producent lin stalowych, oraz pani Zoffi Szmaty - wytwórnia ogórków kiszonych "Korniszon" z Trąbek Wielkich
Oraz Krzysztofowi Walaskowi za udostępnienie nam rewelacyjnych Filmów.
  
Start