ANTYgrawitacja 2012 - Poznań, 24-25.11.2012


Ósma edycja Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych ANTYgrawitacja już za nami. Przez cały weekend ścianka wspinaczkowa Avana należała do 94 wspinaczy z całej Polski. Zawodnicy podczas dwóch intensywnych dni musieli zmierzyć się z 19 drogami.

W sobotę na startujących czekało 10 dróg o trudnościach od V+ do ok. VI.5+: sześć na wędkę i cztery z dołem. Pierwsze Zawodnicy startowali w dwóch grupach, każda miała 3 godziny. Poziom był wysoki - nikomu nie udało się pokonać w całości dwóch najtrudniejszych dróg, a dojść do bonusa udało się nielicznym.

W niedzielę przyszedł czas na baldy: było ich 9 o zróżnicowanych trudnościach. Każda z trzech grup wspinała się po 2 godziny. Baldy też nie poddawały się zbyt łatwo: wersje męskie dwóch dróg mimo wielu prób i walki do końca nie zostały pokonane. Wszystkie baldy w wersji z dodatkowymi chwytami udało się zrobić tylko jednej kobiecie: Agacie Wiśniewskiej.

Poziom sobotnich dróg zawdzięczamy Mateuszowi Gruszce (Hansowi) I Michałowi Górskiemu (Góralowi), którzy są autorami najtrudniejszych problemów. Baldy układał Góral z pomocą Marka Kaluby z klubu ON-SIGHT.

Oprócz dużej dawki wspinania i dobrej zabawy najważniejsi są oczywiście zwycięzcy. Pod uwagę brana była suma punktów z obydwu dni zawodów. Najlepszymi wspinaczami ANTYgrawitacji są:

Kategoria kobiet:
1. Agata Wiśniewska
2. Paulina Kaźmierczak
3. Zuzanna Banaś

Kategoria mężczyzn:
1. Jakub Jaworski
2. Tomek Niburski
3. Andrzej Kantyka

Kategoria juniorów:
1. Adrian Puszkar
2. Klaudia Woźniak
3. Jakub Prochorski

Ci, którym nie udało się uporać z ANTYgrawitacyjnymi drogami lub nie brali udziału w zawodach, jeszcze przez jakiś czas mogą spróbować swoich sił - drogi na Avanie będą na nich czekać.

Zawody zorganizował poznański Klub Sportów Ekstremalnych ON-SIGHT i ściana wspinaczkowa Avana. Głównym sponsorem imprezy był sklep Hudy Sport (http://www.hudysport.pl).

Pełne wyniki tutaj

(c) Copyright ZANIK
www.zanik.pl